Resultater for FYR medlemmer

Fyens Rideklub

Tarupgårdsvej 3

5210 Odense NV

Tlf: 66 17 88 50

Mail: kontor@fyensrideklub.dk

Resultater for FYR medlemmer

2018:
Dressurvenner cup:

Vinder af kvalifikationsrunde distrikt 7:
Tina Skovhus Henriksen/Phonix Novem , Nounou Schmidt/William D, Maiken Rønn/Rihanna, Simon Johansen/
Fynsmesterskab:

Individuel ponyspringning Kat. 3:

  • Distriktsmester Paya Kruse Kappel/Juliette

Individuel ponyspringning Kat. 2:

  • Distriktsmester Jasmin Skyggebjerg/Black Beauty

Individuel hestedressur:

  • Distriktsmester Anja Nielsen/ Fürst G

Individuel Hest spring:

  • Nr. 2 Carolin Steffen/Recon


2017:
Distriktmesterskab:

Individuel ponydressur kat.3:

  • Vinder: CecilieBelham/Chopins Gilbert

Individuel hestespringning:

  • Vinder Christina Thinggård Jacobsen/Neergaards Ci Ci Chanell

Hold hestespringning:

  • Vinder: Lotte Lundegaard Littau/Hovgaards Red Moon, Josefine Thomsen/Electric Beat, Emilie Grøftehauge/Corto Maltese, Christina Baun/Kurups Corona

2016:
Distriktsmesterskab i spring, kat. 3 pony:

  • Vinder Karopline Prahl 
  • nr. 2 Emilie Grøftehauge

Distriktsmesterskab i spring, kat. 2 pony:

  • 2.plads Chrestine Schramm-Jacobsen

Distriktsmesterskab i spring, kat. 1 pony:

  • Vinder Ceccilie Kjærulff 
  • nr. 2 Lisa Andersen

Distriktsmesterskab i spring, hest, young rider:

  • Nr 2: Cecilie Schack / Poldehøjs Leeroy

Distriktsmesterskab i dressur, kat. 2 pony:

  • Nr. 3 Celine Høger

Distriktsmesterskab holdspring, hest:

  • Nr. 3, holdet bestod af Stine Jensen / Hide Away, Isabelle Nouard / Exclusive Insight, Josefine K. Thomsen / Vivaldi af Gregersminde og Cecilie Schack / Poldehøjs Leeroy

DM for haflingere, spring u/16:

  • Vinder Jasmin Skyggebjerg / Nico A Kroggård

EM for Fjordheste, spring:

  • Vinder Stephanie C. Elster / Merkur Skovå



2015
Distriktsmesterskab for spring, hest, senior:

  • Vinder Christina Baun / Kurups Corona,
  • nr. 3 Sanne Kiilerich / Wincett Ask,
  • nr. 4: Kamilla T. Bonnez / Corto Maltese


Distriktsmesterskab for holdspring, hest:

  • Vinder, holdet bestod af Christina Baun / Kurups Corona, Sanne Kiilerich / Wincett Ask, Kamilla T. Bonnez / Corto Maltese og Line Kiilerich & Lacantino S


Distriktmesterskab for kat. 1 pony:

  • vinder Lisa V. Andersen / Hamildton

Fyens Rideklub       

Tarupgårdsvej 3

5210 Odense NV

Mail:kontor@fyensrideklub.dk

Tlf: 6617 88 50

Telefontid torsdag kl.12-14